Žiaci ZŠ šantili na zasnežených svahoch v Litmanovej

Tohto roku nás milo prekvapila pani ZIMA. Pokojne jej patrí pomenovanie PERINBABA, lebo snehom nešetrila, nasypala nám ho neúrekom.

My, žiaci 6. – 9. roč. ZŠ Komenského v Medzilaborciach, sme sa ocitli akoby v čarovnej, krásne bielej zasneženej rozprávke v lyžiarskom stredisku SKILITMANOVÁ v Litmanovej.

Zobraziť fotky

V tejto malebnej časti Slovenska, neďaleko okresného mesta Stará Ľubovňa, sme boli ubytovaní v drevených chatkách, blízko lyžiarskych svahov a vlekov. Boli sme zadelení do skupín a rozdelení podľa našich schopností a zručností ovládať lyže. Keďže nás bolo veľa nelyžiarov, začiatky nášho výcviku lyžovania boli nesmierne náročné a ťažké. Po nekonečných pádoch a ešte ťažších vstávaniach sme sa viac oťukali, nabrali odvahu a lyže nás začali poslúchať. Najväčšou radosťou bolo pre nás  zistenie, že nielen my sme sa ocitli na zemi, ale aj naši učitelia – inštruktori. Potvrdilo sa pravidlo o zemskej príťažlivosti, ktoré platí pre každého. Po takomto zážitku sme dostali viac odvahy a vyvinuli sme ešte viac úsilia na zvládnutie lyží. Po nás ostal svah posiaty lavórmi, ale každý večer boli zjazdovky upravované snežnými strojmi ratrákmi. Nesmiernym zážitkom bolo pre nás i večerné lyžovanie, ktoré sme si do sýtosti užili.

Počasie bolo prenádherné, štípal nás mráz, ktorého sme si ani nevšímali, ale na počudovanie aj krásne svietilo slniečko. Sneh sa trblietal akoby bol posiaty  tisícmi diamantami, len si nabrať. Na tvári každého z nás nechýbal úsmev a z očí nám žiarila radosť a dobrá nálada.

Škoda, že tento živý sen sa už skončil.