Výlet do Prahy

V hektickom tempe končiaceho sa školského roka sme ešte stihli vycestovať za hranice našej vlasti do susednej Českej republiky a na vlastné oči vidieť jej hlavné mesto.

Náš výlet snov sa začal 19.6.2016 nástupom do medzinárodného rýchlika Bohémia a pokračoval dvojdňovými potulkami po najkrajších zákutiach Prahy, o ktorej sa hovorí, že ak ju raz uvidíte, musíte sa do nej zamilovať. Bude na tom niečo pravdy, lebo nás očarila nielen svojou impozantnou krásou a všadeprítomnou históriou, ale aj pulzujúcim životom moderného veľkomesta. Videli sme Pražský hrad, Zlatú uličku, Karlov most, Staromestské námestie s presláveným orlojom, obdivovali sme pražské Jezulátko, svoje odkazy sme napísali na stenu Johna Lennona, plavili sme sa po Vltave, prechádzali sme sa po Václavskom námestí a bolo toho ešte oveľa viac. Brázdili sme krížom-krážom po Prahe a prešli za dva dni približne 30 km pešo. A pritom sme sa všade presúvali metrom a električkou. Zmorení
únavou ale spokojní a šťastní sme sa nočným rýchlikom vrátili domov. Ostalo nám veľa krásnych spomienok a fotiek, ktoré zachytili úžasnú atmosféru mesta, do ktorého by sa každý z nás ešte aspoň raz chcel vrátiť.

[epa-album id=“1421″ show_title=“false“ display=“full“]

Viac fotiek tu