Vitajte v mliečnom bare!

Už po tretíkrát sa naša škola zapojila do súťaže, ktorú vyhlasuje Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora. V predchádzajúcich ročníkoch sme zožali veľké úspechy – strieborný, zlatý diplom a víťazstvo v kategórii literárne práce. Dúfame, že aj v tomto roku sa nám ujde nejaké ocenenie, hoci vieme, že obstáť v konkurencii vyše 300 škôl bude veľmi ťažké. Náš súťažný príspevok vymysleli a zrealizovali žiaci 9.B triedy. Dali mu názov Mliečny bar.

Zobraziť fotky

V spolupráci so školskou jedálňou dievčatá pripravili rôzne mliečne pochúťky. Do práce sa dali aj chlapci, ktorí zabezpečili panel s ponukou mliečneho baru a pripravili mliečny pult. Počas dňa si žiaci mohli kúpiť mliečny výrobok za symbolickú cenu. Túto ponuku využili takmer všetci žiaci školy. Vyzbierané peniaze sa použili na zakúpenie ortopedickej pomôcky a kreatívnych potrieb na maľovanie pre druháčku Lauru, ktorá je žiačkou druhého ročníka a potrebuje každodennú pomoc asistentky. Laura rada chodí do školy a je veľmi snaživá. Má veselú povahu, rada maľuje a píše. Dúfame, že ortopedická pomôcka jej uľahčí sedenie na stoličke, spríjemní jej čas strávený v škole a kreatívne potreby na kreslenie jej prinesú veľa zábavy.

Cieľom aktivít súťažnej témy „Mlieko“ bola príprava a predaj mliečnych výrobkov (čokoládový puding, bezlaktózový puding, krupica, bezlaktózová krupica, tvarohová pena, jogurt, mliečny koktail – banánový, jahodový a zo zmesi lesného ovocia ) v symbolickej cene 0,20 €. Všetky vyzbierané peniaze boli použité na charitatívny účel. Aj takýmto spôsobom sa v našej škole snažíme rozvíjať u žiakov sociálne cítenie, emocionálnu inteligenciu a ochotu pomáhať tým, ktorí to potrebujú.