Škola v prírode

Dňa 23.mája nastal deň, kedy žiaci štvrtého a piateho ročníka vyrazili spolu do Školy v prírode v Krompachoch. Cesta trvala necelé 3 hodiny. Ubytovaní sme boli v luxusnom hoteli Plejsy, kde sme mohli každý deň využívať bazén a vírivku.

[epa-album id=“1277″ show_title=“false“ display=“excerpt“]

V pondelok sme začínali až večerou. Po večeri sme dostali organizačné pokyny od našich učiteliek a išli sme na krátku prechádzku do mesta (na super balkánsku zmrzlinu). V utorok nás čakal výlet na Spišský hrad. Milá pani sprievodkyňa nám porozprávala jeho históriu, urobili sme si zopár bláznivých fotiek a vyšli sme aj na vysokú hradnú vežu. Streda bola slnečná a plná športových podujatí. Chlapci hrali futbal a dievčatá vybíjanú. Večer nás čakala diskotéka a súťaže, na ktoré sme sa všetci  tešili. Pani učiteľky nás každý večer po zhodnotení dňa nezabudli oceniť vecnými cenami a diplomami. Vo štvrtok sme vyrazili na výlet do Belianskej jaskyne. Cesta autobusom trvala necelé dve hodiny a samotná prehliadka jaskyne cca 70 minút. Prešli sme okolo osemsto schodov, videli sme krásne jaskynné útvary a naša fantázia pri predstavovaní si, čo tam vidíme mohla pracovať na plné obrátky. Večer nás čakala opekačka so zábavným programom „Izba baví izbu“.

Týždeň ubehol ako voda a bol tu už piatok. Lúčili sme sa s milým personálom hotela, skvelou kuchyňou (mňam) a najmä so zážitkami, na ktoré budeme ešte dlho spomínať.

 

Nikola Kahancová  4.B

Anna Tarčová  5.A