Rozprávkový týždeň – projektové vyučovanie

V týždni od 12.03.-16.03.2018 prebiehal na našej škole ROZPRÁVKOVÝ TÝŽDEŇ. Žiaci sa preniesli rozprávkami O divotvornom hrnčeku, Ťahal dedko repu, Medovníková chalúpka, Červená čiapočka, Ako slniečku ťahali zuby a O dvanástich mesiačikoch.

Zobraziť fotky

Úlohy boli zamerané na vyučovací predmet slovenský jazyk a literatúra – čítanie s porozumením. Vyučujúci si pripravili zaujímavý, náučný a zábavný program podľa vopred stanoveného plánu. Každý deň bol inej farby. Podľa toho sa žiaci obliekali, doniesli si desiatu, kuchárky nám pripravili farebné obedy. Vo štvrtok sme privítali aj predškolákov, ktorí si vyskúšali ako sa cítia na pôde základnej školy a zapojili sa do rôznych súťaží. Rozprávkový týždeň bol ukončený Nocou v knižnici, počas ktorej si žiaci zasúťažili, s baterkami hľadali po tmavých chodbách poklad, po nájdení ktorého dostali všetky triedy odmenu. Samozrejme nemohla chýbať ani dlho očakávaná pochúťka – PIZZA. Už teraz sa tešíme na ďalší školský rok.

 

Mgr. Anna Kurucová