Informácia pre žiakov, rodičov

V dňoch 31.10. a 1.11.2020 sa uskutoční celoplošné testovanie COVID 19

Modelové situácie:

Žiaci a rodičia

Zúčastniť sa testovania môžu všetci žiaci od veku 10 rokov, aj keď je žiakom I. stupňa.

• žiak sa testovania zúčastní – je negatívny a aj jeho rodinní príslušníci sú negatívny – žiadny problém, pokračuje v prezenčnej forme vyučovania – žiak sa preukáže negatívnym testom, obaja rodičia predkladajú vyhlásenie o bezinfekčnosti
  • žiak sa zúčastní testovania – je negatívny – rodinný príslušník v spoločnej domácnosti je pozitívny – žiak ostáva v karanténe
  • žiak sa zúčastní testovania – je pozitívny – ostáva v karanténe – ospravedlňuje lekár
  • žiak, alebo aspoň jeden rodinný príslušník sa testovania nezúčastnia – žiak ostáva v karanténe, neúčasť ospravedlňuje rodič, najviac 5 dní po sebe idúcich s možnosťou opakovať ospravedlnenie (príklad: 3., 4., 5.11. – ospravedlní rodič, potom je víkend a opäť 10. – 13.11. – ospravedlní rodič)
  • rodič sa testovania nezúčastní – ostáva v karanténe – aj žiak ostáva v karanténe – neúčasť ospravedlní rodič, viď vyššie
  • v utorok 3.11. sa žiak I. st. pri vstupe do školy preukáže vyhlásením rodičov o bezinfekčnosti, formulár žiaci dostanú vo štvrtok 29.10., zároveň bude zverejnený na webe školy.

Legislatívna opora na vyžiadanie predmetného vyhlásenia, citácia z usmernenia MŠ SR:
„Zákonný zástupca žiaka, ktoré navštevuje základnú školu predloží po celoplošnom testovaní pri prvom nástupe dieťaťa do základnej školy Vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti. Tlačivo upravené v zmysle Uznesenia vlády Slovenskej republiky č. 678 z 22. októbra 2020 zverejní ministerstvo školstva na svojom webovom sídle. Základná škola nevyžaduje od zákonného zástupcu negatívny výsledok RT – PCR testu alebo antigénového testu certifikovaného na území Európskej únie na ochorenie COVID – 19.“

Rodič svojim vylásením berie plnú zodpovednosť za správnosť a pravdivosť predmetného vyhlásenia.