Noc v školskej knižnici

Takmer 40 detí 1.a 2. ročníka sa z piatka na sobotu 17.03.-18.03.2017 premenili na pátračov vo večernej škole, aby mohli spoločne a príťažlivou formou lepšie spoznať rozprávkový svet kníh.

Zobraziť fotky

Celým večerom ich sprevádzali ich triedni učitelia, ktorí pre nich pripravili rôzne interaktívne, rozprávkové a čitateľské stanovištia. Po teoretickej príprave ako vzniká rozprávka, nasledovala praktická súťažná časť. Jednou z disciplín bola súťaž v skladaní puzzle. Víťazi boli odmenení sladkou odmenou.

Nasledovala súťaž v stavaní domčekov z rozprávky Tri prasiatka. Úlohou detí bolo postaviť domček z vecí, ktoré boli v triedach a ktoré mali pripravené na spanie. Záverečné rozhodovanie bolo veľmi náročné. V tejto disciplíne bol každý víťazom. Po náročných úlohách nasledovala chutná pizzaa sladký čaj. Najedení a plní síl sme sa vo večerných hodinách s baterkami vybrali do ulíc mesta. Potulkami mestom sa však noc rozprávok nekončila. Čakalo nás ešte hľadanie ukrytého pokladu a ozajstné strašidlá. Po nájdení pokladu a sladkej odmene tí najvytrvalejší si pozreli film Zootropolis. Ani sme sa nenazdali a bolo tu ráno.

Veríme, že i napriek slzičkám sa všetkým program páčil a o rok sa opäť spolu stretneme, aby sme si vyskúšali svoju šikovnosť a odvahu.