Noc v knižnici

16. februára 2018 sa takmer 40 piatakov, šiestakov a siedmakov stalo nocľažníkmi základnej školy. Podujatie známe pod názvom Noc v knižnici sa už roky teší veľkej obľube.

Zámerom tejto akcie bolo pripomenúť, že aj v období moderných informačných technológií a počítačov má kniha svoje opodstatnenie a význam. Cieľom podujatia bolo zábavnými formami podporiť trvalý vzťah ku knihám a zvýšiť návštevnosť v školskej knižnici.

O 18. hodine prišli žiaci do školy dobre vybavení. Nechýbali spacie vaky, karimatky, baterky… O večeru bolo vopred postarané a študentská pizza každému veľmi chutila. Po krátkom privítaní odštartovali žiaci v knižnici súťaže. Najprv si preverili svoje vedomosti v literárnom kvíze a v zábavných aktivitách. Nechýbalo ani čítanie pod lampou. Tohto roku sa čítala kniha od Daniela Heviera Stopy vedú do temnoty. Príbeh o stratenom chlapcovi deti zaujal o to viac, že v neskorých večerných hodinách, keď sa škola ponorila do úplnej tmy, baterkami hľadali „ukrytý poklad“ – obrázky postáv z uvedenej knihy. Spestrením programu bolo hranie spoločenských hier. Pred krátkym spánkom si žiaci prezreli film Tarzan. Niektorých únava zmohla až nadránom. Horšie už bolo vstávanie po prebdenej noci. Po raňajkách sa žiaci rozutekali domov.

Dúfame, že táto noc zanechala nejaké dojmy, ktoré pomôžu žiakom zvýšiť potešenie z knihy i rozšíriť ich čitateľský obzor. Všeobecné zhodnotenie aktivít tejto piatkovej noci je od všetkých zainteresovaných strán pozitívne. Poďakovanie patrí všetkým žiakom i učiteľom, ktorí sa stali aktívnymi spolutvorcami tohto podujatia.