Noc v knižnici

    8. marca 2019  sa žiaci z 5.A, 5.B a 6.A  stali nocľažníkmi základnej školy. Podujatie známe pod názvom Noc v knižnici sa už roky teší veľkej obľube.

Zámerom  tejto akcie bolo pripomenúť, že aj v období moderných informačných technológií a počítačov má kniha svoje opodstatnenie a význam. Cieľom podujatia bolo zábavnými formami podporiť trvalý vzťah ku knihám a zvýšiť návštevnosť v školskej knižnici.

     O 18. hodine prišli žiaci do školy dobre vybavení. Nechýbali spacie vaky, karimatky, baterky… O večeru bolo vopred postarané a pizza Garfield každému veľmi chutila.  Po krátkom privítaní odštartovali žiaci v knižnici súťaže. Najprv si preverili svoje vedomosti v literárnom kvíze a v zábavných aktivitách.  Nechýbalo ani čítanie pod lampou. Tohto roku sa čítala kniha od Roalda Dahla Čarodejnice. V neskorých večerných hodinách, keď sa škola ponorila do úplnej tmy,  sa hľadal (a našiel J) „ukrytý poklad“ Spestrením programu bolo hranie spoločenských hier, zábavná show na spôsob Milujem Slovensko a Čo ja viem. Pred krátkym spánkom si žiaci prezreli film Cesta do stredu Zeme na motívy Julesa Vernea. Niektorých únava zmohla až nadránom. Horšie už bolo vstávanie po prebdenej noci. Ráno o pol ôsmej sa žiaci rozutekali domov.

         Dúfame, že táto noc prispeje k tomu, aby žiaci viac čítali knihy a rozširovali si svoj čitateľský obzor. Všeobecné zhodnotenie aktivít tejto piatkovej noci je od všetkých zainteresovaných strán pozitívne a žiaci sa netaja tým, že si toto podujatie chcú zopakovať aj o rok.

Zobraziť fotky