Noc v knižnici – 1. stupeň

Viete si predstaviť, že strávite noc v školskej knižnici? Veru, je to zaujímavá, priam dobrodružná predstava. Tá sa pre niektorých žiakov 3. a 4. roč. našej školy stala skutočnosťou. Bola už tretia v poradí, začala v piatok 11. marca o 18.00 hod. a skončila v sobotu 12. marca o 08.00 hod.

Tentokrát bolo podujatie venované kráľovi pop-artu A. Warholovi. Žiaci si o A. Warholovi pozreli prezentáciu a krátky filmový dokument, v kvíze si otestovali  vedomosti o jeho živote a diele a zahrali sa na malých výtvarníkov. Následne sa posilnili chutnou pizzou a navštívili večerný areál Múzea moderného umenia A. Warhola. Po návrate do školy nasledoval ďalší zaujímavý program. Žiaci pomocou skrytých indícií hľadali cestu k pokladu, zatancovali si na diskotéke a pozreli si peknú rozprávku.

Zábava trvala do neskorých nočných hodín a keď lampy v knižnici pomaly zhasli a ospalé džavotanie žiakov konečne stíchlo, knižní škriatkovia sa opäť vkradli do knižnice, aby tam počkali na svojich ďalších kamarátov.

 

[epa-album id=“933″ show_title=“false“ display=“excerpt“]