Nevšedný divadelný zážitok

Po úspešnej premiére divadelného predstavenia Nebeská reklamná agentúra sa patrí  členov školského divadla AMOS odmeniť. Veď naštudovať texty, pozháňať rekvizity, chodiť vo voľnom čase na nácvik a prežívať stres z vystúpenia pred verejnosťou, to predsa dá zabrať! Naši divadelníci si najviac priali, aby navštívili divadlo. Želali si vidieť na vlastné oči divadelnú scénu i zákulisie a chceli sa priučiť divadelnému kumštu od profesionálov. To sme im splnili, a tak 22.1.2020 sa 16 mladých amatérskych divadelných hercov vybralo do divadelnej kaviarne Viola  v Prešove. Po milom privítaní a zoznámení sa s hercami ich  čakalo predstavenie o slávnom detektívovi Sherlockovi Holmesovi a jeho pomocníčke slečne Hudsonovej. Prekvapenie prišlo vo chvíli, keď sa dozvedeli, že budú hrať spolu s ozajstnými hercami. Počiatočná hanblivosť bola rýchlo preč a už sa naši divadelníci ocitli v príbehu, ktorý sa odohrával v dažďovom pralese pri rieke Amazonke v ďalekej Južnej Amerike. Spoločné vystúpenie profesionálnych a amatérskych hercov sa vydarilo. Pre naše školské divadlo je to veľmi motivujúca skúsenosť. Už teraz rozmýšľame, čo chceme v najbližšej dobe ponúknuť našim priaznivcom na našom domovskom javisku Základnej školy Komenského v Medzilaborciach.

Zobraziť fotky