Navštívil nás olympionik Matej Tóth

Dňa 26. septembra 2017 navštívil našu školu známy športovec a olympijský víťaz Matej Tóth. Na jeho návštevu sme sa veľmi tešili z viacerých dôvodov. Matej totiž patrí k osobnostiam, ktoré pozná každý z nás a mnohí sme jeho fanúšikmi.  Vedeli sme aj to, že nám osobne prinesie ocenenie Športovej akadémie Mateja Tótha, ktorá popularizuje šport medzi deťmi a mládežou. Naša škola sa totiž pred niekoľkými mesiacmi zaregistrovala do tejto akadémie a po splnení podmienok sme získali 3. miesto na Slovensku v počte nachodených kilometrov. V športovaní chceme i naďalej pokračovať.

Zobraziť fotky

 

Matej Tóth je napriek svojim veľkým úspechom milý, skromný a veľmi priateľský človek. Porozprával nám o svojich športových začiatkoch, o dlhoročných namáhavých tréningoch, o športových súťažiach, spomenul aj to, že sa snaží pri športových i reprezentačných povinnostiach venovať aj svojej rodine. Vyzdvihol význam športovania od útleho veku. Neodmietol ani krátky rozhovor do nášho školského časopisu a všetkým čitateľom venoval svoj autogram. Stretnutie s Matejom Tóthom bolo príjemné a zanechalo v nás hlboké dojmy. Viacerí sa s týmto obľúbeným športovcom na pamiatku odfotili.