Na návšteve v partnerskej škole

V dňoch od 3. do 6. mája 2016 sa v dvoch základných školách s rovnakým názvom – Základnej škole, Komenského v Medzilaborciach a Základnej škole, Komenského v Náměšti nad Oslavou – diali neuveriteľné veci. Žiaci a učitelia z tej prvej školy balili kufre a chystali sa na „zahraničnú služobnú cestu“.

[epa-album id=“1197″ show_title=“false“ display=“excerpt“]

V tej druhej škole sa učitelia, žiaci a ich rodičia pripravovali na privítanie návštevy zo Slovenska a vymýšľali im pekný a bohatý program. Bolo že to vzrušenia a radosti, keď náš autobus po dlhej ceste dorazil na námestie. Čakali nás tam noví priatelia, s ktorými sme si krátko predtým stihli napísať listy a skontaktovať sa cez facebook. Zdalo sa nám, že sa poznáme už dávno, takže s ubytovaním a udomácnením sa v nových rodinách nebol problém. Cítili sme sa veľmi dobre aj v škole, aj pri spoločných popoludňajších aktivitách, aj doma u svojho kamaráta, kamarátky. Boli to nezabudnuteľné chvíle plné zvedavých otázok, zaujímavých odpovedí, nevšedných zážitkov a najkrajších pocitov, ktoré v ľuďoch vzbudzuje priateľstvo. Pravdivosť citátu „Priatelia vnášajú slnko do našich životov“ sme si teda overili na vlastnej koži. Aj slzičky pri lúčení potvrdili, že nie je nič lepšie a úžasnejšie ako priateľstvo. Ďakujeme všetkým, ktorí sa postarali o to, že sme tam mohli byť a na druhú stranu hranice odkazujeme – tešíme sa na vás o rok.

P.S: Krátka rekapitulácia štyroch neobyčajných dní :

– precestovali sme celé Slovensko a zašli sme aj ďalej do Českej republiky

–   videli a obdivovali sme krásy južnej Moravy – stretli a spoznali sme veľmi dobrých ľudí

–  žili sme v rodinách našich nových kamarátov – chodili sme s nimi do českej školy, kde sme sa (predstavte         si !) aj učili

–  bolo by toho ešte oveľa – oveľa viac, čím by sme sa mohli pochváliť.

Všetci svorne konštatujeme, že rozhodnutie prihlásiť sa na výmenný pobyt bolo veľmi dobré a už teraz sa tešíme na návštevu našich kamarátov z partnerskej Základnej školy v Náměšti nad Oslavou u nás v Medzilaborciach.