Sviatok sv. Mikuláša prežívajú dosť podobne celé generácie. Aj naši rodičia a starí rodičia majú v živej pamäti tie pocity radosti a šťastia zo sladkých darčekov od Mikuláša, ale aj pocity strachu, či príde čert, lebo som celý rok nebol dobrý či nebola  dobrá. Naše deti sa však správajú slušne, usilovne sa učia, takže ich  Mikuláš navštevuje každoročne. Ešte ani raz nezabudol prísť. Hneď zrána rozsvietil vianočný stromček vo vestibule a v jednotlivých triedach 1. stupňa rozdal sladkosti. O príjemnú náladu sa postarali aj žiaci 3.A, ktorí pripravili a odvysielali peknú reláciu s pesničkami o Mikulášovi. Do všetkých tried putovalo mikulášske prekvapenie v podobe čerstvých výtlačkov vianočného vydania obľúbeného školského časopisu Komenského kamarát.  Sviatočnú atmosféru bolo cítiť aj v školskej jedálni, kde sa okrem sladkých balíčkov podávala pravá vianočná rusínska mačanka a pečené pirohy. Takáto hostina bola pre všetkých grátis vďaka úspešnému projektu, do ktorého sa naša škola zapojila. Úsmevy na tvárach spokojných a šťastných detí potvrdili známy fakt, že mikulášska tradícia sa v našej škole stále teší veľkej obľube.