Mikulášska nádielka

Sviatok sv. Mikuláša prežívajú všetky deti v radostnom očakávaní. Aj naši žiaci netrpezlivo čakali na to, aká bude tohtoročná školská mikulášska nádielka. A veruže bola štedrá: už v stredu 5.12. si žiaci dopriali malý výlet za kultúrou. Mladší žiaci navštívili divadelné predstavenie v Prešove a žiaci 2. stupňa boli v Humennom, kde im premietli animovaný film. Na ďalší deň bol sviatok sv. Mikuláša. Ešte ani raz nezabudol prísť do našej školy, aby potešil a obdaroval všetky deti. Najprv zrána zavítal do školy „naozajstný“ Mikuláš a rozsvietil vianočný stromček vo vestibule. Potom jeho úlohu prevzali naši deviataci a v mikulášskom, čertovskom i anjelskom prestrojení rozdávali po triedach ohromné množstvo sladkých darčekov. Súčasťou mikulášskej slávnosti sa v posledných rokoch stáva aj volejbalový turnaj, kde si merajú sily učitelia a žiaci. V tomto roku zvíťazili učitelia. O príjemnú náladu sa postarali aj členovia školského rozhlasového štúdia. Pripravili a odvysielali peknú reláciu s pesničkami o Mikulášovi. Sviatočná atmosféra pokračovala aj v piatok 7.12. na vianočnom predstavení o Jankovi a Marienke, ktorým sa prezentovala ZUŠ A. Ljubimova v Medzilaborciach.