Mesiac úcty k starším

„Dve známe tváre pokryli vrásky. Oči pobledli, sú v nich otázky ,či život plynul, tak ako mal …Mladosť je krásna, čas ju už vzal.“

Mesiac október je vyhlásený za Mesiac úcty k starším. Je už aj naším zvykom v tomto období organizovať kultúrne programy pre seniorov v domovoch ako dôchodcov v našom meste, tak aj v blízkom okolí. Úcta k človeku je veľmi dôležitá a to nielen v mesiaci október. Je prejavom slušnosti človeka a mala by byť súčasťou každého z nás.
Počas tohto mesiaca život našim seniorom spríjemňovali žiaci z našej školy, ktorí si pripravili za pomoci učiteľov Mgr. Iľaša a Mgr. Firkaľovej zaujímavý program.
Do symbolickej kytičky im uvili krásne básne a piesne, ktorý im na tvári rozžiarili úsmev, ale aj vyvolali slzu dojatia.

Mgr. Jana Firkaľová