Medzinárodný deň detí

Medzinárodný deň detí sa v Základnej škole na Komenského ulici v Medzilaborciach niesol vo veselom duchu. Počasie ako na objednávku lákalo všetkých von – behať, hrať sa, šantiť, spievať a tancovať…

[epa-album id=“1310″ show_title=“false“ display=“excerpt“]

Počas celého dopoludnia bol deťom pripravený naozaj zaujímavý program.

Mladší žiaci z 1. stupňa strávili krásne chvíle v areáli amfiteátra. Ich program sa začal vystúpením mažoretiek a pokračoval blokom hier  a súťaží, v ktorých sa mohli dosýta vyblázniť.  Ale najviac ich ohúrili ukážky, ktoré im predviedli príslušníci polície a hasičského zboru.

Starší žiaci žili rýchlym pohybom, športovými výkonmi, snahou  zdolávať súperov a chuťou víťaziť. Odohrali sa dva veľké turnaje – futbalový pre chlapcov a vo vybíjanej pre dievčatá. Proti sebe nastúpili družstvá všetkých ročníkov. Víťazstvo si zaslúžene odniesli deviataci. Bola to ich symbolická rozlúčka s našou školou.

O 11. hodine sa už v amfiteátri zišli žiaci všetkých škôl. Mesto Medzilaborce im venovalo darček v podobe koncertu známeho a obľúbeného speváka Lukáša Adamca. Vystúpenie rozospievalo, roztancovalo a roztlieskalo malých i veľkých fanúšikov. Bodkou za koncertom bola autogramiáda a fotenie so spevákom.

Spoločným menovateľom tohoročných osláv MDD bola výborná atmosféra, radosť a úsmevy šťastných detí.