Medzinárodný deň detí

Medzinárodný deň detí sa v Základnej škole na Komenského ulici v Medzilaborciach oslavoval sériou viacerých podujatí.

Najprv to bol jednodňový výlet do metropoly východného Slovenska.  25. mája sa dva veľké autobusy naplnili žiakmi  5. – 9. ročníka.  Cieľ trasy bol všetkým známy – Steel Aréna Košice, kde sa uskutočnil 1. ročník Školfestu.

Zobraziť fotky

Veľkým lákadlom pre všetkých bola trojica hviezd na slovenskej hudobnej scéne – Dominiky Mirgovej, Celeste Buckingham a Adama Ďuricu. Hala v Aréne praskala vo švíkoch, zišlo sa tam takmer 5000 detí. Dvojhodinový koncert bol prvým pekným darčekom k sviatku MDD a po ňom nasledoval ďalší nevšedný zážitok – krstiny v košickej ZOO. Dve vzácne kozliatka dostali mená Dominika a Ľubko a krstnými mamami nebol nikto iný ako  Dominika Mirgová a Celeste Buckingham. Bolo to veľmi milé podujatie a viaceré deti budú mať zážitok aj zo spoločného fotenia s obľúbenými speváčkami. Na záver dňa nesmela chýbať návšteva OC Optima, kde si každý prišiel na svoje, či už išlo o drobné nákupy alebo chutné občerstvenie.

Ďalším podujatím venovaným Dňu detí  bol 4. ročník Envirocampu v Kalinove. Všetci sme sa veľmi tešili, lebo sme chceli opäť zažiť úžasnú atmosféru stanovania pod holým nebom. Zabezpečili sme si stany, spacáky, deky, baterky a postavili sme si stanový tábor. Čakalo nás popoludnie plné hier na pripravených stanovištiach. Ešte sme stihli zjesť výborný guláš a potom to prišlo – poriadna búrka, ktorá našťastie nenarobila žiadne škody, iba premočila stany. A tak sme nocovali doma. Ale aj napriek všetkému každý hovorí, že niet lepšej akcie ako stanovanie v prírode.

A nezabudlo sa ani na  mladších žiakov. Tým bol 1. júna v areáli amfiteátra počas celého dopoludnia pripravený zaujímavý program.   Začal sa prehliadkou delostreleckej techniky, nasledovali  ukážky, ktoré predviedli príslušníci polície a hasičského zboru a zábava pokračovala blokom hier, súťaží a rôznych atrakcií, v ktorých sa mohli dosýta vyblázniť.  Takže tohoročné oslavy MDD boli v znamení rôznorodých aktivít a niesli sa vo  výbornej atmosfére.