Lyžiarsky výcvik

Žiaci siedmeho, ôsmeho a deviateho ročníka ZŠ Komenského 135/6 v Medzilaborciach sa zúčastnili lyžiarskeho výcviku, ktorý sa konal v lyžiarskom stredisku SKI Litmanová pri Starej Ľubovni. Lyžiarskeho výcviku sa zúčastnilo 45 žiakov.

[epa-album id=“721″ show_title=“false“ display=“excerpt“]

O bezpečné zvládnutie základných lyžiarskych návykov a zručností sa starali inštruktori Mgr. Irena Bučková, Mgr. Anton Hošak, Mgr. Dana Roháčová a Mgr. Ľubov Vasiľková. Žiaci boli ubytovaní v hoteli FAMILIA v Starej Ľubovni v plne vybavených  dvojposteľových a trojposteľových izbách. V lyžiarskom stredisku mali žiaci k dispozícií päť zjazdoviek, na ktorých prebiehal 5-dňový výcvik. Žiaci boli oboznámení so základnými bezpečnostnými pokynmi.  Na svahu sa žiaci správali zodpovedne k sebe samým, ale aj ostatným účastníkom, ktorí sa nachádzali na svahoch. Počúvali pokyny inštruktorov, ktorými sa riadili pri zvládnutí základných lyžiarskych zručností a návykov. Začiatky boli pre niektorých ťažké, ale nakoniec sa skoro všetci tešili z toho, ako zvládli ovládanie lyží.

Nikto z účastníkov lyžiarskeho výcviku sa našťastie nezranil. Všetci žiaci sa s množstvom neopísateľných zážitkov vrátili v piatok 29. januára 2016 v popoludňajších hodinách domov.

Mgr. Ľ. Vasiľková