Karneval s podtitulom My sme „dobré masky“

Karneval je našou dlhoročnou tradíciou a nepochybne patrí medzi najočakávanejšie a najobľúbenejšie školské podujatia.

Za posledné roky sa poriadne zvýšila jeho úroveň tým, že sa na ňom aktívne zúčastňujú ako masky všetci žiaci. Členovia žiackeho parlamentu totiž už po tretíkrát navrhujú „témy masiek“ a každá trieda si v losovaní vytiahne jednu z nich. A potom sa začína riadny frmol – týždňový maratón zháňania kostýmov, výroby rekvizít, príprav masiek a ktoviečoho ešte…, len aby bol výsledný efekt úplne top – vtipný, kreatívny a dokonalý.

 

 

Tohoročný karneval žiakov 2. stupňa sa  niesol  pod názvom NAŠE MESTO a opäť nesklamal, ba posunul úroveň ešte o čosi vyššie.   Zapojili sa doň všetky triedy, ktoré pred početným publikom prezentovali svoju masku. Stvárnenie tu našla nielen materská škôlka /8.B/, ale aj základná škola so všetkým, čo k nej patrí: žiakmi, učiteľkami, riaditeľkou i školníkom /5.A/;  nemocnica s lekármi, sestričkami, pacientami, ba aj “živou mŕtvolou“ /7.A/;  pošta s poštárkami, balíkmi a listovými zásielkami /7.B/.  Kultúrny život nášho mesta reprezentoval folklórny súbor/5.B/ a športový klub MŠK Spartak doplnili také posily ako Messi či Ronaldo /6.A/. Miestny Eurohotel sa premenil na hotel Transylvánia, kde sa ubytovali samí duchovia a upír i/9.A/. Supermarket Tesco sa blysol rôznymi akciami a zľavami, dokonca tam mali na predaj aj živú Barbie. Potešila ochutnávka špecialít a dobrôt, ktorých tam mali plné regály. A o to všetko sa starali zamestnanci a na bezpečnosť dohliadali dvaja SBS-kári /8.A/. Približne takto vyzerala hlavná časť karnevalu. Smutný nebol nikto, pretože všetky triedy získali pekné ocenenie.

Ďalší priebeh karnevalu sa dá zhrnúť do niekoľkých bodov: tanec a zábava, chutný guláš v školskej jedálni, spoločenské hry, súťaže a zase nonstop hudba, tanec a skvelá zábava. Poďakovať treba všetkým, ktorí prispeli k vytvoreniu perfektnej karnevalovej atmosféry. Už teraz sa tešíme, že sa o rok znova vyšantíme.

 

[epa-album id=“554″ show_title=“false“ display=“excerpt“]