Karneval

Karneval je našou dlhoročnou tradíciou a nepochybne patrí medzi najočakávanejšie a najobľúbenejšie školské podujatia.

Za posledné roky sa zvýšila jeho úroveň tým, že sa na ňom aktívne zúčastňujú ako masky všetci žiaci. Členovia žiackeho parlamentu totiž už po štvrtýkrát navrhujú „témy masiek“ a každá trieda si v losovaní vytiahne jednu z nich. A potom sa začína riadny frmol – zháňanie kostýmov, výroba rekvizít, príprava masiek, len aby bol výsledný efekt vtipný, kreatívny a dokonalý

Tohoročný karneval žiakov 2. stupňa opäť nesklamal.   Zapojili sa doň všetky triedy, ktoré pred početným publikom prezentovali svoju kolektívnu masku. Stvárnenie tu našli postavy a rekvizity z filmu Harry Potter /5.A/, herci z obľúbeného seriálu Horná Dolná /7.A/ i známe celebrity /8.A/.  Život v naj dedinke predstavili masky z 5.B, pravý slovenský salaš s bačom a ovcami predviedla 9.B. Najobľúbenejší obchod detí – hračkárstvo – ukázali žiaci zo 6.B. Muzikanti z 8.B hrali na hudobných nástrojoch, olympijské športy a slávnych športovcov prezentovala 9.A. Jednoznačným víťazom tohoročného karnevalu sa stali dovolenkári na Havaji zo 6.A, ktorí priniesli so sebou závan leta – palmy, more, slnečníky, tanečnice i domorodcov. Veruže bolo na čo pozerať.

Približne takto vyzerala hlavná časť karnevalu. Smutný nebol nikto, pretože všetky triedy získali pekné ocenenie. Ďalší priebeh karnevalu sa dá zhrnúť do niekoľkých bodov: tanec a zábava, chutný guláš v školskej jedálni, spoločenské hry, súťaže a zase nonstop hudba, tanec a skvelá zábava. Poďakovať treba všetkým, ktorí prispeli k vytvoreniu perfektnej karnevalovej atmosféry. Už teraz sa tešíme, že sa o rok znova vyšantíme.