Hviezdoslavov Kubín

Veľa našich žiakov obľubuje literatúru, čo je veľmi chvályhodné. Medzi nimi sú  aj takí, ktorí radi nielen čítajú, ale aj recitujú. Preto sa každoročne koná súťaž v umeleckom prednese poézie a prózy známa pod názvom Hviezdoslavov Kubín.

[epa-album id=“835″ show_title=“false“ display=“excerpt“]

Táto súťaž je postupová a rokmi jej trvania si získala patričnú prestíž a uznanie.  Školské kolo  Hviezdoslavovho Kubína sa uskutočnilo 23.2.2016 v novozriadenej odbornej učebni slovenského jazyka a literatúry, ktorá mala premiéru práve v tento deň, kedy sme vzdali symbolickú poctu jednému z najvýznamnejších slovenských literárnych dejateľov – P. O. Hviezdoslavovi. Hlavným cieľom súťaže bolo prezentovať nadanie i umeleckú úroveň našich recitátorov a  podnecovať záujem o umelecký prednes.

V 1. kategórii /2.-4. ročník/ súťažilo 13 malých recitátorov.  V 2. kategórii /5.-7. ročník/ sa predstavili 4 žiaci a v 3. kategórii /8.-9. ročník/ rovnaký počet – 4.   Svojimi recitačnými vystúpeniami  pripravili nevšedný zážitok a pôžitok z krásneho umeleckého slova.

1. kategória poézia                                            próza

1. miesto    Nikola Kahancová 4. B                 Viktória Lenartová 4. A

2.miesto    Alex Kováč 4. B                              Sofia Weichpartová 4. A

Marek Leukanič 4. A