Envirocamp 2018

K obľúbeným aktivitám, ktoré naša škola organizuje pre žiakov, patrí pobyt v prírode spojený so stanovaním pod názvom Envirocamp. V tomto roku sa uskutočnil jeho piaty ročník a termín pripadol symbolicky na 1. júna, kedy oslavujeme Medzinárodný deň detí.

Zmenila sa lokalita, lebo jedným z cieľov podujatia je spoznávať náš región. Tento rok výber padol na Čertižné, a tak sme v tesnej blízkosti štátnej hranice zažili úžasnú atmosféru stanovania pod holým nebom. Najprv sme si museli zabezpečiť stany, spacaky, deky a baterky. Ako naozajstní zálesáci sme si postavili stanový tábor pri poľovníckej chate za Čertižným. Čakal nás deň plný hier a oddychu v krásnom prostredí. Počasie ako na objednávku, nádherná príroda, súťaže, turistika, ale aj spanie v stanoch na tvrdej zemi – to je len stručný opis Envirocampu 2018. Nikto nebol hladný – guláš všetkým chutil a večer si každý mohol pri táboráku vlastnoručne opiecť klobásu. Niet lepšej akcie, pochvaľovali si účastníci. Je to skvelý relax, ktorý si žiaci po vynaloženej námahe počas celého školského roka zaslúžia. Možno aj práve preto je Envirocamp jedno z najpopulárnejších podujatí. Je pochopiteľné, že už teraz sa všetci tešíme na jeho šiesty ročník.