Deň otvorených dverí

Popoluška. Kto by nepoznal túto čarovnú rozprávku, ktorá hovorí o tom, že snívať sa oplatí, pretože sny sa plnia?

Snívali sme aj my. A predstavte si  – s Popoluškou!  Verte, či neverte, vyskúšali sme si aj to, aké to mala, chuderka, ťažké, keď musela preberať hrach. Veď, počúvajte! Vlastne…čítajte a dozviete sa viac!

Dňa 14. 03. 2019 na našej škole prebiehal Deň otvorených dverí. Prišli k nám aj hostia. Boli to deti z MŠ na Ul. gen. Svobodu, ktoré celý rozprávkový sen o tom, ako sa z chudobnej dievčinky stala prekrásna princezná, prežívali spolu s nami.

Zo spoločenskej miestnosti sa zrazu akoby šibnutím čarovného prútika stal kráľovský dvor, kráľovské mesto, kráľovstvo. Veruže, bolo to radosti, veselosti!

Po tom, ako sme si s veľkým záujmom pozreli rozprávku, v krásnom podaní žiakov 7.A triedy, v ktorej si Popoluška s vílou zatancovali aj s malými škôlkarmi, započúvali sme sa do známej a smutnej pesničky o Popoluške. Medzitým sme súťažili a spievali, spievali a súťažili a ani sme sa nenazdali a zrazu … Zrazu sa sen skončil. No, čo už!? S kamarátmi zo škôlky sme sa museli rozlúčiť. A aby na náš spoločný sen nikdy nezabudli, na pamiatku sme im venovali drobné darčeky. Nakoniec, plní rozprávkových dojmov, sme sa rozutekali – za novými snami, samozrejme.

Zobraziť fotky