Deň matiek

Mesiac máj má mnoho prívlastkov. Označuje sa ako mesiac lásky a výsostné  miesto v ňom patrí láske k našim mamám.

Keď sa povie mama, znamená to všetko. Dobrá, obetavá, krásna, jediná, najlepšia, najdrahšia. A to je ešte málo! Mama je naša prvá veľká opora a istota, ktorú v živote máme. Uvedomuje si to každý a azda najviac tí, ktorí sú maminou láskou a starostlivosťou denne zahrnutí – deti. Chcú svojim mamkám povedať ako ich veľmi ľúbia a túžia ich potešiť. Preto im už tradične aj v tomto roku naši žiaci pripravili prekvapenie v podobe slávnostného galaprogramu pri príležitosti Dňa matiek.

V slávnostne vyzdobenej spoločenskej sále našej školy sa v hojnom počte zišli mamky a babky, ale nechýbali ani oteckovia a dedkovia. Deti im pripravili a predviedli prekrásny program. Najprv sa predstavili členovia školského divadla s dramatizáciou rozprávky Popoluška. Potom patrilo pódium spevákom, hudobníkom, tanečníkom i recitátorom. Všetci sa veľmi snažili a za svoje obrovské nadšenie a skvelý výkon zožali od svojich mamičiek veľké ovácie.  Programom trvajúcim hodinu a pol sprevádzali naši školskí moderátori.  Spokojní a šťastní boli všetci, najmä mamky a babky. Videli krásne vystúpenie v podaní svojich ratolestí a boli obdarené malým darčekom na pamiatku.