Daniel Hevier u nás na návšteve

8. júna 2018 navštívil našu školu vzácny hosť, ktorého poznajú všetci žiaci z učebníc čítanky i literatúry. Sme veľmi radi, že naše pozvanie prijal prozaik, básnik, dramatik, scenárista, dvorný textár populárnej skupiny Team a vydavateľ Daniel Hevier.

Jeho tvorivý záber je nesmierne široký, jeho energia je obdivuhodná a jeho dar reči nám všetkým tak učaroval, že takmer dvojhodinová beseda so spisovateľom ubehla tak rýchlo, ako to vie len školská prestávka. Pán Hevier si nás získal svojou bezprostrednosťou, humorom, milým prístupom k všetkým deťom, priblížil nám svoju tvorbu a prezradil aj niečo zo svojho súkromia. Vystúpenie oživil bravúrnym hraním na klávesový nástroj, spievaním, ba dokonca pridal aj jeden rap song. Nezabudnuteľným zážitkom bola autogramiáda a spoločné fotenie so známou osobnosťou. Beseda s Danielom Hevierom bola krásnym zavŕšením Roka čitateľskej gramotnosti. Veríme, že žiaci častejšie siahnu po knihe a objavia čaro čítania.

Fotografie z besedy s Danielom Hevierom si môžete pozrieť na našej FB stránke.