Mikulášska nádielka

Sviatok sv. Mikuláša prežívajú dosť podobne celé generácie. Aj naši rodičia a starí rodičia majú v živej pamäti tie pocity radosti a šťastia zo sladkých darčekov od Mikuláša, ale aj obavy, či príde aj čert, lebo som celý rok nebol dobrý či nebola dobrá. Naše deti sa však správajú slušne, učia sa,  aktívne sa zapájajú do školských súťaží, takže ich  Mikuláš navštevuje každoročne. Ešte ani raz nezabudol prísť.

Už v utorok ráno zavítal do školy „naozajstný“ Mikuláš a rozsvietil vianočný stromček vo vestibule. V stredu  jeho úlohu prevzali naši deviataci a v mikulášskom, čertovskom i anjelskom prestrojení rozdávali po triedach ohromné množstvo sladkých darčekov. O príjemnú náladu sa postarali aj členovia školského rádia Komeňak. Pripravili a odvysielali peknú reláciu s pesničkami o Mikulášovi. Ale deň plný radosti a veselosti sa ešte nekončil. To pravé nadšenie a hlasné burácanie zažili všetci v telocvični, kde sa odohral mimoriadne atraktívny a populárny volejbalový zápas, v ktorom si zmerali sily deviataci a učitelia. Pochopiteľne chceli vyhrať žiaci, avšak vo veľmi vyrovnanom súboji sa zápas skončil výsledkom 2:3 v prospech učiteľov. Nebolo však dôležité, kto vyhral a kto prehral. Išlo o spoločne strávené sviatočné dopoludnie, krásne zážitky, príjemnú atmosféru a o úsmevy na tvárach detí. Aj tentokrát sa  potvrdil známy fakt, že mikulášska tradícia sa v našej škole stále teší veľkej obľube.